Stokta Mevcut

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr

Rating:
99% of 100

Optimum Gold Standard Whey protein tozları Spoon Stirred teknolojisi ile üretilmektedir.

Bu sayede shaker kullanmadan kaşık yardımı ile hazırlanabilir.

Protein shakenizde kullanacağınız sıvı tamamen sizin damak zevkinize kalmış bir tercihtir.

Tercih edebileceğiniz tavsiye edilen sıvılar su,yağsız süt (yağlı süte oranla spor sonrası kullanımlarda içilen protein tozunun vucütdaki emilim hızını arttırır.) ve taze sıkılmış meyve sularıdır.

239,00 ₺

24G 
PROTEIN

5,5G 
BCAA

4G 
GLUTAMİN VE ÖNCÜLERİ

74 
SERVİS

32G 
SERVİS MİKTARI

 

Ürün İçeriği
Optimum Gold Standard Whey
2273 Gram 

Servis Miktarı: 1 Ölçek (30.4 Gram) 
Servis Sayısı: 74 

   % Günlük Değer*
Enerji 
113kcal 
 ** 

Protein 
24gr 
 ** 

Toplam Yağ 
1,1gr 
 ** 

  -Doymuş Yağ 
0,7gr 
 ** 

Sodyum 
0,074gr 
 ** 

Toplam Karbonhidrat 
1,8gr 
 ** 

  -Şeker 
1,2gr 
 ** 
Triptofan 
405mg 
 ** 

Valin (BCAA) 
1422mg 
 ** 

Trionin 
1654mg 
 ** 

İsolösin (BCAA) 
1573mg 
 ** 

Lösin (BCAA) 
2531mg 
 ** 

Lisin 
2233mg 
 ** 

Fenilalanin 
748mg 
 ** 

Metiyonin 
492mg 
 ** 

Arjinin 
505mg 
 ** 

Sistin 
494mg 
 ** 

Tirozin 
703mg 
 ** 

Histidin 
1509mg 
 ** 

Prolin 
423mg 
 ** 

Glutamin 
4082mg 
 ** 

Aspartik Asit 
2509mg 
 ** 

Serin 
1126mg 
 ** 

Glisin 
412mg 
 ** 

Alanin 
1180mg 
 ** 
** Günlük değerler saptanamamıştır. 


BESİN BİLGİLERİ

Toplam servis sayısı:74 1 sevis :30.4 gram (protein:24 g ,glutamin&glutamik asit 4g ,bcaa 5.5g ,protein oranı:%80 ,1 servis maliyeti 3.02 tl

HAZIRLANIŞI

1 ÖLÇEK (30G) Optimum whey protein tozu ile 300 ml sıvı 15-20 saniye karıştırılarak hazırlanır. HAZIRLAMA İPUÇLARI Optimum Gold Standard Whey protein tozları Spoon Stirred teknolojisi ile üretilmektedir. Bu sayede shaker kullanmadan kaşık yardımı ile hazırlanabilir. protein shakenizde kullanacağınız sıvı tamamen sizin damak zevkinize kalmış bir tercihtir. Tercih edebileceğiniz tavsiye edilen sıvılar su,yağsız süt (yağlı süte oranla spor sonrası kullanımlarda içilen protein tozunun vucütdaki emilim hızını arttırır.) ve taze sıkılmış meyve sularıdır. Hazırlamış olduğunuz shakein en önemli noktalarından biri protein tozu ve tercih etmiş olduğunuz sıvının homojen bir şekilde karışmasıdır bunun için çok soğuk olan sıvılar kullanmakdan kaçının. Kullanacağınız sıvının miligramı 150-350 ml sınırlarında olmalıdır. Damak zevkinize göre shakenizin yoğunlunu bu şekilde hazırlayabilirsiniz

KULLANIM ŞEKLİ VE ZAMANI

İçeriğinde ki yüksek amino asit profili ile antrenman olmayan günlerde sabah ve ara öğünlerde kullanılabilir. Spor dalı,seviye ve antrenman yoğunluğuna göre kullanımı ayarlanmalıdır Başlangıç Seviyesi; Antrenmanlardan hemen sonra 1 ölçeğe 300 ml sıvı ile homojen bir karışım hazırlayıp kullanınız. Orta Seviye; Sabah uyandıktan hemen sonra ve antrenmanlardan hemen sonra 1 ölçeğe 300 ml sıvı ile homojen bir karışım hazırlayıp kullanınız. İleri Seviye; Sabah uyandıktan hemen sonra, antrenmandan 30 dk önce ve antrenmandan sonra 1 ölçeğe 300 ml sıvı ile homojen bir karışım hazırlayıp kullanınız.

GÜNLÜK PROTEİN İHTİYACI HESAPLAMA

Dayanıklılık sporlarında (koşu,kros,maraton,kürek) sporcular kilo başına 1.0-1.6 gram proteine ihtiyaç duyar. Güç sporlarında(halter,disk,gülle,yüzme) sporcular kilo başına 1.6-2.0 gram proteine ihtiyaç duyar. Diğer sporlarda (futbol ,basketbol,dövüş sanatları) sporcular kilo başına 1.4-1.7 gram proteine ihtiyaç duyar.

NEDEN OPTİMUM GOLD STANDARD WHEY PROTEİN ?

Peynir altı suyu protein izolatı (TEFE) ile hazırlanmış Altın Standart da protein kalitesindedir. Whey protein mikro fraksiyonları içerir Laktoza karşı hassas kişiler için laktaz ve aminogen sindirim enzimleri eklenmiştir. Tatlandırıcı olarak asesülfam-K ve sukraloz kullanılmıştır.

NEDEN PROTEİN TOZU KULLANIRIZ ?

Kas geliştirme için, sağlıklı beslenme ve yeterli protein alımı çok önemlidir. Her ne kadar besinler ile protein alınabilse de yeterli miktarda proteini besinlerden almak zorlaşır ve takviye protein tozlarına ihtiyaç duyarız. Kas gelişimi için primer olarak kasta bir yıkım yaratmalıyız buda herhangi bir kuvvete kuvvet ile karşı koyarak meydana gelir. Kas gelişiminin sekonder ve tersiyer adımı ise yapım aşamasıdır.Yük altında kalan kaslar uyum sağlamak için gelişmeye ve kendini yapılandırmaya başlar. İlk adımda hasara uğramış olan kaslar kendini yenilemek için bir takım biyolojik maddelere ihtiyaç duyar, ihtiyaç duyduğu başlıca madde proteindir. Vücudumuza almış olduğumuz proteinler proteaz enzimi ile sindirilerek amino asitlerine kadar ayrılır ve dolaşım sistemi ile kas dokusu hücrelerine gönderilir. Oluşturduğunuz yıkıma bağlı olarak vücudunuzda yeterli besin ,vitamin ve mineral varsa kas yapılanması belirli bir süre sonra tamamlanır. Bu yüzden antrenman yapan insanların protein kaçınılmaz bir ihtiyacıdır.

Ürün Detayları
Menşei Ülke
Mevcut Değil
Tip
Mevcut Değil
Diyet Kısıtlamaları
Mevcut Değil
Cinsiyet
Neural
Must Contain
Whey Protein
Karışım
Mevcut Değil
Bölgesel Etki
Mevcut Değil
Data of storage
Mevcut Değil
Kapsül
Mevcut Değil
Ürün Boyutu
Mevcut Değil
Hediye
Deneem
Marka
Optimum Nutrition
Kendi Yorumunuzu Yazın
Bu ürüne yazıyorsunuz:Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr
Değerlendirme
To Top